مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد : اصلاح آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوطه در هیئت دولت

آیین نامه چگونگی تشکیل حدود و ظایف واختیارات و نحوه عملکرد انجمن های صنفی وکانون های مربوطه توسط هیئت دولت در تاریخ 13 اسفند اصلاح شده و موضوع مشارکت و همکاری کانون عالی و کانون های استانی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آن قید شده است.
مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد : اصلاح آیین نامه انجمن های صنفی و کانون های مربوطه در هیئت دولت
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی با اعلام این خبر در نشست ویدئو کنفرانس با رییس هیات مدیره و دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران و کانون های کارفرمایی سراسر کشورگفت: نظارت بر مجامع انتخابات تشکل های کارفرمایی از اهداف برگزاری این نشست است.
فرزاد یوسفی،  با قدردانی  از همکاری و مشارکت کانون عالی و کانون های استانی،  این همکاری را موجب پیشرفت تشکل ها دانست.
یوسفی‌ با بیان اینکه استراتژی اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که هرکارفرما و هر کارگر به عضویت یک تشکل درآیند خاطر نشان کرد: کانون های استانی فقط به ناظر بودن در مجامع انتخاباتی اکتفا نکنند بلکه باید به امور و اختلافات اعضای تشکل ها و هیات مدیره بپردازند و مشکلات را حل و فصل کنند.
مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی تاکید کرد: دولت در امور تشکل ها هیچ دخالتی نمی کند و فقط تسهیل گری در امور آنها را در دستور کار خود دارد. 
وی افزود: نظارت عالیه ما فقط در چارچوب رعایت قوانین و مقررات مربوط به تشکل هاست .
یوسفی با تاکید بر رعایت همکاری با کانون عالی و کانون های استانی در موضوع نظارت گفت:  این کار با  هدف تسهیل در امور تشکل ها، توسعه‌ مشارکت کانون های استانی و عالی و در راستای تاکیدات مکرر سازمان بین المللی کار ILO بر رعایت اصل آزادی انجمن ها انجام می شود.
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸
کد خبر : ۲۳۵,۸۸۶
کلیدواژه ها: فرزاد یوسفی،تشکل های صنفی،پیام نور،اصلاح آیین نامه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید