کاربر گرامی

باسلام و احترام ؛ ضمن تشکر از اینکه سایت تخصصی اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی را انتخاب نموده اید ، خواهشمند است پرسش های خود را درخصوص تشکل های کارگری و کارفرمایی در کادر  "نظر"  درج و ارسال نمایید .

 باتشکر

اظهار نظر
ناشناس
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ Iran

با سلام واحترام ترکیب اعضای هیات مدیره کانون بازنشسته استان بر چه اساس و چه نصابی میباشد.


باسلام و احترام ؛ طبق ماده13دستورالعمل چگونگی تاسیس و فعالیت کانون های کارگران و مدیران بازنشسته ( مصوب 95/3/16 با آخرین اصلاحیه مورخ 96/4/27 ) مجمع عمومی عادی کانون استان از بین اعضای خود ، متناسب با تعداد اعضای اصلی هیاًت مدیره کانون های شهرستانی عضو (موضوع ماده 8) بشرح جدول زیر اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره و بازرسان را برای مدت 4 سال انتخاب می‌نماید . انتخاب مجدد آنان برای دوره های بعدی بلامانع است. ( مراجعه شود به قوانین مقررات - فایل دستورالعمل چگونگی تاسیس و فعالیت کانون های کارگران و مدیران بازنشسته - صفحه ی 3 )



ردیف تعداد اعضای کانون استان هیات مدیره بازرس

اصلی علی البدل اصلی علی البدل

1 تا 30 نفر 5 2 1 2

2 از 31 تا 60 نفر 7 4 2 3

3 از 61 نفر به بالا 9 6 3 4

سعید
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ Iran

با سلام. آیا یک کارخانه تولیدی که در شهرستان وجود دارد و دفتر مرکزی آن در تهران است، برای انتخاب اعضای شورا ،نفراتی که در دفتر تهران هستند جز آمار کل نفرات شرکت حساب میشوند یا نه؟ منظور تعداد نفرات جهت تعیین تعداد اعضای شورا می باشد. لازم به ذکر است که کد کارگاه نفرات شاغل در تهران و نفرات شاغل در کارخانه ی شهرستان با هم فرق می نماید.

باسلام و احترام؛ کارکنان دفتر مرکزی و کارگاه مشروط بر این که دفتر مرکزی شورای مجزا نداشته باشد ، همه اعضای مجمع عمومی کارکنان بوده و مطابق لیست حقوقی کارکنان از اعضای مجمع عمومی محسوب می شوند.

سازمانهای کارگری و کارفرمایی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ Iran

منابع مالی انجمن های صنفی و کانون های مربوط کدام است ؟


باسلام و احترام؛ مطابق بند 4 مقررات تدوین اساسنامه انجمن های صنفی و کانون های مربوط (موضوع ماده 11 آئین نامه) منابع مالی این تشکل ها از محل ورودیه ، حق عضویت ، کمک های مالی داوطلبانه و سایر منابع مالی قانون آن هم به گونه ای که مطابق قوانین و مقررات کشور، تشکل را دارای ماهیت انتفاعی ننماید ، می باشد.

سازمانهای کارگری و کارفرمایی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ Iran

صاحبان امضای مجاز اسناد و مدارک مالی تشکل چه کسانی بوده و آیا امکان تغییر آنها وجود دارد یا خیر ؟


باسلام و احترام؛ تعیین صاحبان امضای مجاز اسناد مالی نیز از امور داخلی تشکل می باشد که عموما در اساسنامه قید می شود و به طور معمول خزانه دار دارای امضای ثابت می باشد . اما در صورتی که مجمع عمومی یا رکن دیگری از تشکل که طبق اساسنامه واجد صلاحیت باشد ، قصد تغییر صاحبان امضای مجاز حساب های تشکل را داشته باشد، منع قانونی وجود ندارد . 

گودرزی - تهران
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ Iran

با سلام و احترام؛ فردی که عضویتش در انجمن صنفی در ابهام باشد، آیا حق شرکت و انتخاب در مجمع عمومی را دارد؟

باسلام و احترام؛ احراز صلاحیت اشخاص حقیقی یا حقوقی عضو انجمن صنفی بعهده هیات مدیره انجمن می باشد و با تایید هیات مدیره ، حضور اشخاص در مجامع بلامانع می باشد و رسیدگی به هرگونه اعتراضی در این خصوص نیز در صلاحیت مجمع عمومی می باشد .


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید